Dila Taşkaya
  • Verdiği Kilo:

    38
  • service

DİLA TAŞKAYA

İki doğum sonrası aldığı kiloları ne yapsa, hangi diyetisyene gitse veremedi Dila Taşkaya. Her iki doğumda bedenine yaklaşık 30-35 kilo eklendi. Bu durumuna eşi bile takılır oldu. Önceleri, “Zayıfla, sana onu alacağım, bunu alacağım” diye ödüller koydu. En son olarak da arkadaşlarına, “Dila zayıflasın, saçımı sarıya boyatacağım” sözünü verdi.

Dila Hanım’ın kilolarıyla olan sorunu, bütün yaşamını etkisi altına aldı. Üstelik ailesi, İzmir’in en sağlıklı sebze ve ot yemeklerini yapan restoranın da sahibiydi. Ancak tüm bu olanlar, geçen sene arkadaşlarıyla gittikleri Uludağ tatilinde canına tak etti. Bir arkadaşlarının herkesin içinde söylediği alaycı söz, onun yıllardır veremediği kilolarına veda etmesinin yardımcısı oldu. Genç kadın önce İstanbul’a gitti. Tüm yağlarını aldırmak için doktor aramaya başladı. Arkadaşlarının yönlendirmesi sonucu kendisini Park Sima Sağlıklı Zayıflama Merkezi’nde buldu. Yaşadıklarını anlatırken ağlayacak kadar sinirleri gerildi.

ALAY KONUSU OLUNCA

Hikayenin devamını Dila Taşkaya anlattı:

36 yaşımdaydım ama sinirlerim o kadar yıpranmıştı ki… Kilo vermek için gittiğim her yerden hüsranla dönüyordum. Tatilde yaşadığımız beni üzen bir söz sonrası bir arkadaşım Park Sima’yı tavsiye etti. ‘Beni bir doktora yönlendirin yağlarımı aldıracağım. Bu kilolardan hemen kurtulmak istiyorum’ dedim. Gülşen Hanım ise eğer onların sözünden çıkmazsam kilolarımda kurtulabileceğimi söyledi. Söz vermemi ve 26 hafta sabretmemi istedi. Aç kalmadım. Sağlıklı beslendim, sağlıklı diyetin ne demek olduğunu öğrendim ve uyguladım. Yani söylenenleri yaptım. Tam 28 kilo verdim. Şu an 52 kiloyum. 46 bedenden 36 bedene düştüm. Şimdi koruma programındayım. Beni gören herkes şaşırıyor. Hatta eşimle yurtdışı fuarına gitmiştik iş için. Orada bir tanıdığımız beni görünce arkadaşlara, ‘Sanırım Dila’yı eşi aldatıyor. Almanya’da yanında sarışın bir kadınla gördük’ demiş. Aslında bendim ama o kadar değiştim ve herkes beni o kiloda görmeye alışıktı ki… Tek yaptığım oyunu kuralına göre oynadım. Aile düzeninin ne demek olduğunu anladım. Sosyal hayatla barıştım. Hayal edemediklerimi Gülşen Altın ile gerçekleştirdim.

ALIŞKANLIKLARIMI DEĞİŞTİRDİLER

“Park Sima’ya geldiğimde ‘yapamamışlık duygusu’yla bitmişlik, çaresizlik vardı” diyen Dila Taşkaya,  40 dakika süren bir görüşme sonunda ikna olduğunu anlattı.  Taşkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Yaşamımı anlattım. Bana ne yapacağımı neler yapamayacağımı söylediler. Sevdiğim gıdalardan oluşan diyet hazırladılar. Diyette ‘aç kalacağım’ diye bir şey yok. Yemeklerimi lezzetlendirdiler. Sadece beslenme alışkanlığıyla ilgili düzenleme ve ayarlama yaptılar. Bu benim için bir diyet programı değil, yaşam tarzı oldu. Alışkanlıklarımı değiştirmesine yardımcı oldular. Sağlıklı beslenmenin, kaliteli yaşamın, sağlıklı yaşamanın kuralını öğrendim.  Çok büyük beslenme hatalarımın olduğunu gördüm ve bunları ortadan kaldırdım.

Dila Taşkaya ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

Diyetisyen Diyor ki
Banyo yaptıktan sonra ayaklara soğuk su dökmenin, kan dolaşımını hızlandırıp, sıcak sudan dolayı genleşmiş olan damarların içindeki kanın aktivasyonunu artırarak tansiyon düşüklüğünü önlediğini ve savunma mekanizmasını güçlendirdiğini biliyor musunuz?

Yandex.Metrica