Levent Özesen
  • Verdiği Kilo:

    44
  • service

O İzmir’in en tanınan restoranlarından biri olan Altınkapı’nın ortaklarından. Levent Özesen. 58 yaşında evli 3 çocuk babası, bir de torun sahibi. Aslında daha önce de sıkıntı yaşadı kilolarından dolayı. Bir seferinde bindiği asansörden inmek zorunda kaldı. 4 kişilik asansöre ‘Ben iki kişiliğim’ diyerek, 3 kişi bindi hep. Bazen de onunla asansöre binenler, kalır korkusuyla asansörden indi. Yaşamını değiştiren kararı yaklaşık bir yıl önce Belçika’ya gitmek için bindiği uçakta verdi. Döner dönmez de kararını uygulamaya sokmak için araştırma yaptı. Gittiği Park Sima Sağlıklı Zayıflama Merkezi’nde sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu öğrendi, hiç zorlanmadan 11 ayda 44 kilo verdi. 142 kilodan 98 kiloya düştü.

TARTI TAM TAMINA 142 KİLOYU GÖSTERDİ

Kilolarından dolayı sağlık sorunları yaşadığın anlatarak sözlerine başlayan Levent Özesen, yaşadığı sağlık sorunlarıyla ilgili, “İşimiz gereği yemek yapmayı da yemeyi de ikram etmeyi de seviyoruz. Tartıya çıktığımda tam tamına 142 kiloyu görüyordum. Kilolarımı hiç dert etmiyordum. Oysa ki, senelerce top oynadım. O dönem inceciktim. Kilo aldıkça direncim zayıflamaya başladı. Hipoglisemi yanında kolestrolum de yükseldi. Sağlık sorunları kendini göstermeye başladı” diye konuştu.

ZAYIFLAMAYA UÇAKTA KARAR VERDİ

Belçika’ya gitmek için bindiği uçakta yaşadıkları ve hayatını değiştiren kararı verme anını “Üçlü koltuğun ortasında oturuyordum. Hostes yanıma geldi ve bana takmam için ek kemer uzattı. Yanımdakiler sanki bir sıkıntı varmış gibi suratlarını ekşitti. Acayip bozuldum. Yapacak bir şey yoktu. O an zayıflayacağım diye karar verdim” diyerek anlatan Levent Özesen, sonraki süreçle ilgili de şöyle konuştu:

Döner dönmez araştırmaya başladım. Tek düşüncem kilolarımdan kurtulmaktı. Danıştığım herkes adres olarak Park Sima’yı gösterdi. Randevu alıp gittim. Park Sima’nın Genel Müdürü Gülşen Altın ve Diyetisyen Esra Aran ile yaptığım ilk görüşmede kendimi güvende hissettim.

ZORLANMADAN KİLO VERDİM

İlk görüşme anına kadar kilo vermenin çok zor olduğunu düşündüğünü belirten Özesen, “Meğerse kilo vermek çok kolaymış. Kilo verme sürecini insanlar kendileri büyütüyormuş. Yapmam ve yapmamam gerekenler anlatılıp kilo vermek için harekete geçtiğimde bunu yaşayarak anladım. Her geçen gün başaracağıma ve kilolarımdan kurtulacağıma inandım. Gerekli doktor kontrolü ve tahlillerin ardından uygulamaya geçtik. Sevdiğim yemeklere uygun bir diyet programı hazırlandı. 142 kilodan 11 ayda 98 kiloya düştüm. Tam 44 kilo verdim. Sağlıklı beslenmenin, düzenli yemek yemenin ve kaliteli bir yaşamın ne demek olduğunu öğrendim. Sağlık sorunlarımdan kurtuldum. Hem ben, hem de sevdiklerimin yüzü gülmeye başladı. Kendime güvenim geldi” diye konuştu. Levent Özesen, herkesin ağırlıklarından kurtularak yeni bir yaşama, kaliteli ve sağlıklı bir yaşama ‘merhaba’ demesi gerektiğini söyledi.

Levent Özesen’in başarısıyla gurur duyduklarını ifade eden Park Sima Sağlıklı Zayıflama Merkezi Genel Müdürü Gülşen Altın, “Levent Bey uyguladığımız diyeti, yapması ya da yapmaması gerekenleri harfi harfiyle uyguladı. Sağlıklı bir yaşam için düzenli yemek yemenin önemini fark edip, planlamalarını ona göre yaptı. Neleri yemesi, neleri yememesi, neleri içmesi, neleri içmemesi gerektiğini, metabolizmasını çalıştırmasını öğrendi. Her şeyden önce sorunlarından kurtulup, sağlığına kavuştuğu için en az onun kadar biz de mutluyuz” dedi.

Levent Özesen ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

Diyetisyen Diyor ki
Gözler hiç bir zaman büyümüyor ama burun ve kulakların büyümesi asla sona ermiyor...

Yandex.Metrica