• SEVGİLİLER GÜNÜNÜ ÖZEL AFRODİZYAK MENÜ

  Şubat ayı denince akla ilk gelen şey, partneriz olsun olmasın kuşkusuz  14 Şubat Sevgililer günü. Bu çok özel gün de planınız diyetinizi bozmadan, sevgilinize evde romantik bir yemek hazırlamaksa, bu yazıyı dikkatle okumanızı öneririm.

 • UZUN YAŞAMANIN SIRLARI

  100 yaşına kadar yaşamak isteyenler parmak kaldırsın. Nekadar yaşadığınız değil nasıl yaşadığınız gerçeği birkenara dursun, hayat süremizi uzatmak da bizim elimizde.

 • Obezitede çözüm Diyet mi ? Ameliyat mı ?

  İçeriği ne olursa olsun, her ameliyatın bir riski vardır. Bu risk ameliyat esnasında da çıkabilir, yıllar sonrasında da. Çok başarılı geçtiğini düşündüğünüz bir ameliyatdan bir kaç yıl sonra organ kaybı yada enzim yetersizliği sebebiyle ortaya çıkabilen bir inflamasyonla karşılaşmak kuvvetle muhtemel.

 • BESLENME ÇANTASINA ANNE ELİ DEĞMELİ

  Okulların açıldığı bu dönemde, hem öğrenciler hem de vekilleri tatlı bir telaş sardı. Yeni eğitim öğretim yılına başlayacak yüzbinlerce öğrencinin beden sağlığı ise her şeyden önemli. Günümüzdeki yiyecek ve içecek seçenekleri yüzünden, çocuklarımızın bedel sağlıklarının ihmale gelmemesi gerekiyor.

 • BUZDOLABINIZA FORMAT ATIN, ZAYIFLAYIN

  Sağlıklı yaşama buzdolabı temizliği ile başlayın. Sağlığınıza zarar veren, lif oranı düşük, yağ oranı yüksek, tuz miktarı fazla, işlenmiş atıştırmalıklardan kurtulup, buzdolabınıza format atın, kısaca yenileyin ve sağlığınıza yatırım yapın, fazla kilolarınızdan kurtulun, enerjinizi arttırın. Buzdolabınızın düşmanınız olmasına izin vermeden, raf düzeninde ve market alışverişinde yapacağınız birkaç küçük değişiklik, farketmeden kısa süre de kilo vermenizi sağlayacaktır.

   

 • GIDA ALERJİNİZ Mİ VAR, DİKKATE ALIN

  Dünyada gıda alerjisi ve tepkimeleri o kadar yaygınlaştı ki, her dört Norveç ‘liden biri , belirli besinlere karşı tepki gösterdiklerini düşünüyorlar. Türkler için ise daha kanıtlanmış bir çalışma yok fakat bulgular bizim de oranımızın gittikçe arttığı yönünde.  Peki gıda alerjisi nedir, ve gıda alerjisi olduğunu nasıl hissetmeye başlarsın?
   

   

 • KİLO ALMANIZIN SEBEBİ HORMONLARINIZ OLABİLİR Mİ?

  Yapmış olduğunuz diyetler sonuç vermiyorsa, çok kısa süre içinde vermiş olduğunuz kiloları geri alıyorsanız, egzersiz yapmanıza rağmen sonuçları göremiyorsanız, problem ne yiyip ne yemediğiniz ya da  yeterli egzersiz yapıp yapmadığınız olmayabilir. Belki kilo almanıza sebep olan genleriniz veya hormonlarınız.  Belki de, kendinizi yanlış diyetlerle açlık krizlerine sokmak veya spor salonların da saatlerinizi geçirmek yerine doğru bir tedavi süreciyle kolayca kilo verip, hormonlarınızın da olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. En ideal ve sağlıklı olanı, beslenme serüveninize içinizde gizli bir problemin olup olmadığını anlamakla başlamaktır.

   

 • Tatilde Kilo Verin

  Tatildesiniz ve kilonuzu korumak hatta kilo vermek mi istiyorsunuz, otellerin son derece cezbedici, bin bir çeşit açık büfe  yemeklerinin içinde bunu başarabilmek hiç kolay değil. 

 • Diyette Ekmek Tüketin

  Diyete başlayan her kişinin öncelikli olarak kalori kesintisi yaptığı, aynı zamanda sağlıklı beslendiğini düşünen çoğu kişinin hayatından sonsuza dek çıkarttığı besin nedir diye sorsam herkesin ortak cevabı ekmek olacaktır. Ve maalesef beslenme bilimiyle uzakta yakından ilgisi olmayan bu durumun, bazı uzmanlar tarafından bile önerildiğini görmekteyiz.
  Halbuki bilinenin aksine ekmek tüketiminin kilo vermeniz de  önemli bir rolü vardır, sadece nasıl ve ne şekilde tüketeceğinizi bilmeniz yeterlidir.

   

 • Düğününüzde Fit ve Işıl Işıl Görünün

  Gelinliğinin içinde en güzel haliyle görünmek her kadının hayalidir.  Düğününüze sayılı günler kala, cildinizin hiç olmadığı kadar parlak, vücudunuzun ise hiç olmadığı kadar ince ve sıkı olmasını istiyorsanız yapacağınız birkaç uygulama ile  büyük günde kendinizi baştan yaratabilirsiniz. 

   

 • Bakteri Alın, Zayıflayın

  Bilinenin dışında mevcut bakterilerin korunması ve dışarıdan alınan dost bakteriler, zayıflamada, beyin sağlığında, duygu durumunda ve davranışlarda önemli rol oynar. 

 • Selülit

  Plajda güneşlenirken en son isteyeceğiniz şey selülitli, portakal kabağı görünümünde bacaklar. Tepeden güneşin de vurmasıyla olduğundan daha kötü görünen, hemen hemen bütün kadınların ortak derdi olan selülitle başa çıkmak mümkün müdür? Selüliti durdurmanın yada azaltmanın yolları nelerdir? 

 • Karın Bölgesi Yağlanmalarından Nasıl Kurtulursunuz ?

  Sabah uyandığınız andan itibaren elinize minimum 1 adet damacana tutuşturulsa ve bu damacanayla butun gun birlikte hareket etmeniz gerekse, günlük hareket kabiliyetiniz ne kadar olur? 

   

 • Kilonuzun Ana Nedeni Duygusal Açlık Olabilir

  Gıda yalnızca bedenin beslenmesinden daha fazlasıdır. Açlık artık fiziksel açlık ve duygusal açlık olarak ikiye ayırılmış durumda.  Fiziksel açlık, guruldayan bir midede olduğu gibi, bedenin size yeme alışkanlığını bildirdiği durum olarak tanımlanır. Duygusal açlık ise, bir kişinin kaygı, yalnızlık yada strese yönelik bir tepkisi gibi duygusal bir tepkiyi karşılamak için yemek yemesidir. Duygusal yeme yalnızca kişinin duygusal tepkileri kontrol edilemez olduğunda ve farklı duygular kişiyi yemeye yönlendirdiğinde bir sorun olmaya başlar. Zamanla bu sorunlar obezite gibi yeme bozukluklarına neden olabilir.

   

 • Sağlığınız İçin Besinleri Tüketirken Dikkat

  Hemen hemen her sokakta en az bir tane olan, ve bütün ihtiyaçların tek bir noktadan karşılandığı marketlerin insanların hayatlarını kolaylaştırdığı, vakit kazandırdığı ve çeşit imkanı sunduğu kaçınılmaz bir gerçek.

 • Antiaging

  Yer çekimi, güneş, stres, alkol ve sigaranın olumsuz etkileri ve yaşlanma ile birlikte yüzümüzde sarkma ve kırışıklıklar ortaya çıkar.  Yüz kasları zayıflar, gevşer ve sarkmaya başlar. Yağ dokusu incelir ve zayıflar. Bu yüzden cilt derisi için en önemli etken olan elastikiyet yitiririlir ve yumuşayan doku sarkmaya başlar. 

   

 • Zayıflamayla ilgili sıkça sorulan sorular, doğru bilinen yanlışlar

  Çoğu kişinin ortak derdi hızlı ve çabasız zayıflama. Hal böle olunca da daha hızlı ve çabasız zayıflamaya yönelim her geçen gün artıyor. Çözümler ilk etapta kulağa hoş gelse de daha sonraki sonuçlarına baktığımız zaman birçok kişi sonradan yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle pişman oluyor. Bu aşamada hangi tedavi yönteminin size daha uygun olduğunu bilmek ve doğru tedavi yöntemini seçmek çok önemli.

   

 • Bayramda Kilo Almamanın Yolları

  Akraba ve dost ziyaretlerinde ikram edilen bir tek bayram şekerinin 50 kalori, iki dilim baklavanın 450-500 kalori, şöbiyetin ise 400 kalori olduğunu, 3-4 ev ziyaretinde yediklerinizle aldığınız kaloriyi yakmak için de en az 1-1.5 saat tempolu yürümeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

 • Benim Basenim/Karnım/Popom Var, Onun Yok !

  Vücut yapısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Siz daha dikkatli besleniyor ve spor yapıyor olsanız dahi, bunların hiçbirini yapmayan arkadaşınıza kıyasla vücudunuz bölgesel yağlanmaya  daha elverişli olabilir. Durumu kabul edip, bölgesel fazlalıklarınızın nedenini anlamak ve önlem almak mümkün. Bunun için Mart, Nisan ayları tam zamanı. Hazirana kadar en ideal vücut ölçülerine hayat akışınızda yapacağınız ufak değişikliklerle ulaşabilirsiniz

   

 • Sıkı ve Diri Bir Vücut İçin

  Doğa gereği, kadınların bağ dokusu çok esnek, karın ve kalçası ise yağlanmaya programlıdır. Nedeni; kadınların hamilelik durumunda ve hamilelik süresi boyunca karın ve çevresinin yeteri kadar esnemesi ve çocuğu koruyacak yağ dokusunun oluşmasını sağlamaktır. Bu durum  her nekadar biz bayanlar için haksızlık gibi görünse de, esnek yağ dokusu sayesinde soyumuzu devam ettirebildiğimizde bir gerçek.

   

 • Bayram Tatlıları

  Bayrama özel düşük kalorili, lezzetli tatlı tarifleri...

 • Yeni Doğum Yapmış Kadınlar/Emziren Kadınlar Ve Oruç Tutulması

  Emzirme dönemindeki annelerle diğer kadınların besin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Emziren bir anne, diğerlerinden yüzde 20 daha fazla enerji almalıdır. Alması gereken protein miktarı ise yüzde 30 daha fazladır. Bunun yanında kalsiyum, fosfor, çinko, A vitamini gibi bazı maddelerin yüzde 50 daha fazla alınması gerekmektedir. Yani emziren anne, diğer annelerden daha fazla ve daha kaliteli beslenmelidir. Emzirme dönemi içersinde oruç tutmanın normal enerji ihtiyacını azalttığı unutulmamalıdır ve beslenme programı  mutlaka artan enerji ihtiyacına göre düzenlenmelidir. 

   

 • Light Un Helvası

  Malzemeler:

  130 gr tereyağı
  ½ litre su bardağı süt
  1 Bardak pekmez
  1 Bardak Su
  3 Su bardağı Kepekli Un

 • Ramazana Özel Beslenme Önerileri

  Ramazan ayında beslenmenize diğer aylarda olduğundan daha çok özen göstermelisiniz. Normal koşullarda beslenmenizde 4-5 öğün yer alırken ramazanda sadece 2 öğünün olmasıyla beslenmenize dikkat etmezseniz, çok hızlı bir şekilde kilo alır ve metabolizmanızın yavaşlamasına neden olursunuz.  Yapılan araştırmalar bu sürede doğru ve yeterli beslenildiği takdirde orucun vücudu toksinlerden temizleyici etkisi olduğunu gösteriyor. Bir günde almanız gereken besin değerlerini iftar ve sahurda dengeleyerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

   

 • Ramazana Özel Beslenme Önerileri

  Ramazan ayında beslenmenize diğer aylarda olduğundan daha çok özen göstermelisiniz. Normal koşullarda beslenmenizde 4-5 öğün yer alırken ramazanda sadece 2 öğünün olmasıyla beslenmenize dikkat etmezseniz, çok hızlı bir şekilde kilo alır ve metabolizmanızın yavaşlamasına neden olursunuz.  Yapılan araştırmalar bu sürede doğru ve yeterli beslenildiği takdirde orucun vücudu toksinlerden temizleyici etkisi olduğunu gösteriyor. Bir günde almanız gereken besin değerlerini iftar ve sahurda dengeleyerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

   

 • Karın Bölgesi Yağlanmalardan Nasıl Kurtulursunuz?

  Sabah uyandığınız andan itibaren elinize minimum 1 adet damacana tutuşturulsa ve bu damacanayla butun gun birlikte hareket etmeniz gerekse, günlük hareket kabiliyetiniz ne kadar olur? 

   

 • Erkeklerde Beslenme

  Doğru beslenmenin insanlar üzerindeki etkisi sadece fit bir görüntü değil. Besinleri ihtiyacınıza yönelik tüketerek, iş hayatında stresinizi yönetebilir, daha kaslı bir vücuda sahip olabilir, cinsel performansınızı arttırabilir hatta daha zeki bile olabilirsiniz.

   

 • Keyifli bir spor için KİNESİS

  Sporu Eğlenceli Hale Getiren Cihaz KİNESİS

 • Cildinizi yenileyin, gençleştirin

  Yıllarınızı geri almak için yüz EXILISI…

 • Düzenli spor yapın

  Metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlamak, vücuttaki toksinlerin atılımını kolaylaştırmak, kas kütlesini güçlendirmek ve fazla yağların yakılmasını sağlamak için mutlaka düzenli spor yapmalıyız.

 • Hangi besinler selüliti artırır, hangileri önler?

    Hangi besinler selüliti artırır, hangileri önler? Sağlıklı yaşamak, kaliteli bir yaşam sürmek için yapılması gereken aslında çok kolay. 

 • Yanlış beslenme cinsel performansı etkiliyor

  Sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek daha iyi bir cinsel yaşantıya olanak sağlar. Koruyucu sağlık programlarına yatırım yapmak, hasta olduktan sonra alınacak önlemlerden çok daha iyi sonuçlar verir. 

 • Kolay kilo alıp, zor mu veriyorsunuz?

  ‘Kolay kilo alıyor, zor veriyorum’, ‘Her gün gittikçe genişleyen belime ve göbeğime çare bulamıyorum’, ‘Kilo verdiğim halde, verdiğim kiloları kısa bir süre sonra yeniden ve fazlasıyla geri alıyorum’ diyorsanız....

 • Vücuttaki çatlaklar için…

  ‘Hangisi beni daha çok rahatsız eder. Estetik ameliyatı izi mi? Çatlaklar mı? Veya hangisi kendimi iyi hissettirir. 

 • Hayat kalitenizi egzersizle arttırın

  Yanlış beslenme ile beraber hareketsizlik unutmayın ki hayat kalitenizi düşürür. Egzersiz ve spor yaparak hastalıklardan kurtulun. 

 • Cihazlar zayıflatır mı?

  Cihazlar, tartı üzerinde kilo veriş sağlamazlar. Vücutta doku gençleştirme ve tamir yaparak sıkılaşma ve istenen bölgelerde incelmeye sebep olurlar… 

 • Doğru beslenerek neleri başarabilirsiniz?

  Doğru ve dengeli beslenerek kilo alabilir,verebilir ve kilonuzu koruyabilirsiniz....

 • Tabiat eczanesinden size özel…

  Stresi melisa otuyla, şişkinliği ise ananas suyuyla giderin…

  Melisa otu ve ananas suyu… Tabiat eczanesinin insanoğluna sunduğu iki doğal mucize. Biri, stresimizi azaltmaya ve rahatlamamıza, diğeri şişkinliğimizi gidermeye yarıyor.

   

 • Doğaya yiyecekle dönüş : DETOKS

  Hayvansal gıda içermeyen kür boyunca çay, kahve, sigara ve katkı maddeli yiyecekler de yasak…

  Keyifli ve kaliteli yaşama giden yolda sağlıklı beslenmenin etkinliğini artıran tamamlayıcı bir program” olarak tanımlıyor. Özellikle ilkbahar ve sonbaharda vücudu zararlı toksinlerden arındırmak için 3-15 gün arasında değişen sürelerde önerilen detoks ile daha güçlü bir bağışıklık sistemi ile daha zinde ve hafif hissetmek mümkün.

   

 • Yılları anti-agingle durdurun!

  Sebze ve meyveye dayalı beslenmede tuz ve şeker yok…

  İnsanda ölüm geni yok ve ölmekle ilgili bir genetik programlama mevcut değil. Yaşlanmamız birinci planda hücre dış zarının ve en önemlisi hücre çekirdeğindeki DNA’nın serbest radikallerle zarar görmesine bağlıdır. Yılları anti-aging ile durdurun. Anti-aging bir süre yapılacak bir diyet değil, yaşam boyu sürdürülecek bir beslenme modelidir…

   

 • Çağımızın salgın hastalığı Obezite

  Obezite, gelişen ve değişen dünya şartları içerisinde özellikle son 15-20 yıllık süreçte dikkat çekici boyutlardaki artışıyla sağlık çevreleri tarafından önemle üzerinde durulan, sağlığa ciddi etkileri bulunan bir hastalıktır.

 • Sağlıklı Zayıflamanın Püf Noktaları

  Bir doktora ve bir diyetisyene danışmadan yapılan diyet uygulamaları, çoğu zaman üzücü sonuçları da beraberinde getiriyor. Yanlış yapılan diyet uygulamaları; hem vücuda zarar veriyor,  hem de kalıcı çözümler yaratmaması nedeniyle sık sık diyet yapma eyleminin tekrar edilmesine zemin hazırlıyor.

 • Ameliyatsız estetik için EXILIS

  İncelme ve Sıkılaşmada En Yeni Teknoloji

 • İncelmek ve sıkılaşmak İstiyorum, Ne yapmalıyım ?

  Vücudunuzdaki problemlerin iyi tespit edilmesi ve size uygun olan ‘tedavi planının’ uzmanınız tarafından  düzenlenmesi gerekmektedir.

  Farklı sorunlar için farklı cihaz uygulamaları yapılmalıdır. Beslenme ve egzersizde olduğu gibi cihaz tedavisi de kişiye özeldir.

 • Spora Başlarken

  Spor  yapmaya başlarken çok dikkatli olun!

   

   

 • Esmer Pirinç ve Bulgur

  Sağlığınız için esmer pirinç ve bulguru tercih edin.

 • Detoks Çorbası

  Kendini kampa almaya, sadece 7 günlük detoks ve egzersiz programıyla bedenini ve zihnini forma sokmaya var mısın?

 • Mercimek Salatası

  Yeşil mercimek salatada harika işler çıkarıyor.Diyetinizi keyifli öğünle lezzetlendirecektir.yeşil mercimek salatası tarifimiz mutlaka deneyin

 • Soslu Tavuk

  Hazırlması pratik olan bu tarif görüntüsüyle göz zevkinizi hitap edecek.

 • Yaz Pilavı

  Hazırlaması keyifli, doyurucu,sağlıklı  ve sofraya geldiğinde bir o kadar da gösterişli bir pilav yapmak ister misiniz ?

 • Muzlu Puding

   Çok az malzeme ile çok nefis bir muzlu puding hazırlayabilirsiniz.

 • Yulaf Helvası

  Size sağlıklı ve nefis bir helva tarifi…

 • Sebze Köftesi

  Sağlıklı bir yaşam sürmek için, sağlıklı beslenmeyi hedef edinenler için nefis bir sebzeli köfte tarifi… 

 • Fırında Pırasa

  Pırasa sevmeyenler bile bu tarife 'hayır' diyemeyecek.

 • Karnabahar Çorbası

  100 gram çiğ karnabahar, sadece 25 kaloridir. İçinde, yağ ve kolestrol yok, 5 gram karbonhidrat ve 2 gram da protein vardır. Ayrıca, 100 gram çiğ karnabahar yendiğinde,diğinizde, günlük C vitamini ihtiyacınızın ortalama % 75 – % 86‘sını karşılamış oluyorsunuz. 

 • Sadece 62 kalori Kabak Salatası

  Sağlıklı beslenenler, dengeli beslenmeyi hedef edinenler için yapımı kolay 62 kalorilik nefis bir salata tarifi… 

 • Pırasa Çorbası

  Cinsel gücünüzü arttırmak için pırasa çorbası için…

 • Isırgan Döndermesi

   Isırgan otunun faydalarını biliyor musunuz ? İnsan sağlığı için adeta ecza deposu olan ısırgan otunun kansere karşı birebir etkisi olduğu kanıtlandı.

 • Yulaflı Kek

  Yulaf düşük kalorisi, liften zengin yapısı, içerdiği vitamin ve minerallerle beslenmede sıklıkla kullanılması gereken bir yiyecektir… 

Diyetisyen Diyor ki


Kış aylarında tulum, portakal, limon, greyfurt, mandalina ve kuşburnu tüketimini arttırın

Yandex.Metrica