image

Stresi melisa otuyla, şişkinliği ise ananas suyuyla giderin…

Melisa otu ve ananas suyu… Tabiat eczanesinin insanoğluna sunduğu iki doğal mucize. Biri, stresimizi azaltmaya ve rahatlamamıza, diğeri şişkinliğimizi gidermeye yarıyor.

Strese karşı melisa otu

Hepimiz, stresi kontrol altına almanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz fakat bu, 35 yaşından sonra daha da önemli hale geliyor. Yaşımız ilerledikçe obezite, tip 2 diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon gibi strese bağlı birçok hastalığa daha yatkın hale geliyoruz. Unutmayalım ki asırlardır kullanılan ve tamamen doğal olan melisa otu en etkili stres azaltıcılardan biri. Melisa otu, beyin reseptörlerine bağlanarak bizi rahatlatıyor ve anksiyeteyi azaltıyor. Melisa otunun birçok formu mevcut. Çok hızlı sonuç verdiğinden sıvı formlu melisa otu özünü deneyebilirsiniz. Stresli olduğunuzda ve rahatlamaya ihtiyacınız olduğunda günde üç defaya kadar, şişenin içindeki damlalıktan dökülecek kadar melisa otu özünü suyunuza ekleyebilirsiniz.

ananas suyu

Şişkinliğe karşı ananas suyu

Yaşımız ilerledikçe meydana gelen hormonal değişiklikler, yediklerimizi kontrol altında tutsanız bile, dümdüz bir karına sahip olmamızı zorlaştırıyor; şişkinliğe yol açar. Karın bölgemizi tamamen doğal ananas suyuyla kontrol altında tutabiliriz. Ananas suyu, eğer parçalanmazsa şişkinliğe ve gaza neden olan yiyecekleri parçalamaya yardımcı bromelain adlı sindirim enzimlerini içeriyor. İşinizi kolaylaştırmak adına, ananas suyunu buz kalıplarına doldurup buz haline getirin. Günde altı küpü suyunuza atarak için.

 

Diyetisyen Diyor ki


30 dakika içerisinde ortalama bir vücut, 2 litre suyu kaynatabilecek kadar ısı üretir.

Yandex.Metrica