Doktor Muayene

Zayıflamak için yapılan planlama ve uygulamaların kesinlikle bir doktor denetimi ve gözetimi altında yapılması gerekmektedir. Bilimsel veri ve yöntemlerin uygulandığı Park Sima'da bu konuya azami dikkat gösterilmektedir. Programa başlayan tüm üyelerimize öncelikle standart muayene ve değerlendirme protokolü uygulanmaktadır. Sağlık sorunu olan üyelerimizden gerekli görüldüğü takdirde ayrıntılı tahliller istenmektedir. 

Doktor muayenesinden önce BİA (Bioelektrik İmpedans Analizi =Vücut Kitle İndeksleri Ölçümü) ölçümleri ve kan tahlilleri yapılmaktadır. Burada amaç, bir yandan kişinin zayıflamasına engel olabilecek bir hastalığı olup olmadığını, ilaç kullanmasına fiziksel veya psikolojik bir engel olup olmadığını tespit edebilmek, tedavi gerektiren durum var ise yönlendirmesini ve takibini yapmak, öte yandan program süresince yapılan görüşmelerle kişinin karşılaşabileceği sorunları çözümüne yardımcı olmaktır. Eğer bir sağlık sorunu saptanırsa, buna odaklanarak hastalığın derecesi, kişi üzerindeki etkileri ve uygulanmakta olan tedaviler öğrenilmekte ve duruma göre planlama yapılarak kişinin beslenme ve egzersiz programlarından maksimum fayda görmesi sağlanmaktadır. 

Doktor muayenesi sonucu veya daha önce kişiden alınmış bilgiler ile tespit edilmiş hastalıklar dikkate alınarak doktor tarafından beslenme uzmanına bilgi verilmektedir. Bu bilgiler ışığında beslenme uzmanı, diyeti hazırlamakta ve diyetin hangi nedenle ve ne tür ihtiyaçları karşılamak üzere planlandığını açıklayarak üyeye sunmaktadır.

Yüksek tansiyon, Kalp Hastalığı, Troid Hastalığı, Hiperlipidemi (kolesterol/trigliserid yüksekliği) ve Bel Fıtığı gibi sürekli hastalığı olan üyelerimizle yapılan doktor görüşmelerinde, üyelerimiz hastalıkları hakkında kişisel eğitimlerle bilgilendirilirler. Amaç, bilginin gücünden yararlanarak üyelerin programı ciddiye almasını, eyleme geçmesini ve uygulamalarını sağlamaktır.

 • Verdiği Kilo :
  28

  Kerim Ateş ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Kerim Ateş Organizasyon

  İzmir'de bir organizasyon firmasında çalışan, yoğun temposu nedeniyle düzensiz hayat sürdüren Kerim Ateş (34) hızlı şekilde kilo alıp sağlık problemleri yaşamaya başlayınca bir yakınının tavsiyesiyle  Park Sima Sağlıklı Zayıflama ve Form Merkezi'ne başvurdu. 

 • Verdiği Kilo :
  48

  Nermin Güvenç ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Nermin Güvenç

  Doğru beslenmeyle 6 ayda 110 kilodan 62 kiloya kadar düşen Güvenç ilk olarak insülin direncini yendi.

 • Verdiği Kilo :
  44

  Levent Özesen ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Levent Özesen İşletmeci

  Belçika’ya gitmek için uçağa bindi. Üçlü koltukların ortasında oturuyordu. Kalkış için son hazırlıkların yapıldığında, hostes yanına geldi ve ek kemer uzatarak takması ricasında bulundu. Sağında ve solunda oturanların bir sıkıntı varmış gibi suratlarını asmasıyla mahcubiyet yaşadı.

 • Verdiği Kilo :
  38

  Dila Taşkaya ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Dila Taşkaya İşletmeci

  Dila Taşkaya, iki doğum sonrası aldığı kiloları ne yapsa, hangi diyetisyene gitse veremedi. Her iki doğumda bedenine yaklaşık 30-35 kilo eklendi.

 • Verdiği Kilo :
  16

  Ufuk Yetişir ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Ufuk Yetişir Avukat

  "90 günde yaşadığım değişim, benim için bir mucize. Son 6 yıldır ciddi kilolarla geziyordum. Her yere elinizde koca bir damacana ile gittiğinizi düşünün... Durumum buydu. Artık her sabah şükrederek uyanıyorum.

 • Verdiği Kilo :
  45

  Selda Geliroğlu ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Selda Geliroğlu Öğretmen

  115 kilodan 70 kiloya düşerek, tam 45 kilo fazlalıktan kurtulan Selda Geliroğlu: Şimdi daha hızlı yürüyebiliyor, merdivenleri soluk soluğa kalmadan çıkabiliyor, çocuğumla çok daha rahat oynayabiliyor, kıyafet alışverişine gönül rahatlığıyla çıkabiliyorum.

 • Verdiği Kilo :
  45

  Devrim Köymen ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Devrim Köymen Opera Sanatçısı

  38 yaşındaki opera sanatçısı Devrim Köymen, doktor ve diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenip daha hareketli bir yaşamı benimseyerek bir yıla yakın sürede tam 45 kilo fazlalıktan kurtuldu.

 • Verdiği Kilo :
  20

  Nuray Özkan ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Nuray Özkan Öğretmen

  Nuray Özkan, Park Sima Sağlıklı Zayıflama Polikliniği'nde, sağlıklı kilo verme sürecinde öğrendiklerini yakınları ile de paylaşınca, kendisinin verdiği 20 kiloya ek olarak, eşi 10, ablası da 5 kilo verdi.

 • Verdiği Kilo :
  20

  Femin Yalçın ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Femin Yalçın Öğrenci

  7 yıldır formunu koruyor 2006 yılında 74.5 kilo ile başladığı diyet programı ile 6 ayda 20 kilo vererek 54.5 kiloya ulaşan Femin Yalçın, bu tarihten itibaren dengeli beslenme alışkanlıklarını sürdürerek formunu korumayı başardı.

 • Verdiği Kilo :
  29

  Uğur Çankaya ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Uğur Çankaya Grafik Tasarımcı

  Fast food düşkünüydü. Bir oturuşta, büyük bir boy pizzayı ya da 12 hamburgeri tek başıma bitiriyordu. Tatlıya düşkünlüğü de cabası. 24 kilo verdi… 20 kiloyu yağdan yaktı…

 • Verdiği Kilo :
  7

  Engin Evren ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Engin Evren İş Adamı

  Uyku apnesi, kalp çarpıntısı, insülin direnci, kolesterol… Yeme ve içme alışkanlıkları yüzünden pek çok sağlık sorunu olan 54 yaşındaki Engin Evren, iki buçuk ay gibi bir sürede sadece 7 kilo vererek sağlığına yeniden kavuştu…

Diyetisyen Diyor ki


Günlük 3-4 adet badem, ceviz ve fındık almanız, sizi her daim kuvvetli kılar.

Yandex.Metrica