İlk Beslenme Görüşmesi

Yaşayan her bir bireyin vücut yapısı, metabolizması, genetik yapısı, biyokimyasal bulguları, zevkleri, sosyal alışkanlıkları, aile yapısı, çevresi gibi fiziksel, ruhsal ve sosyal durumları farklılık göstermektedir. Sürekli değişim halinde olan ve türlü bireyin yaşadığı bir dünyada, Park Sima olarak her zaman üzerinde durduğumuz ilkemiz "tüm uygulamalarımızın kişilere özel" olma durumudur. Park Sima'da ilk beslenme görüşmesi, hazırlanan programın size özel olması için sizi tanıma ve değerlendirme aşamasıdır. Bu nedenle ilk beslenme görüşmesi daha uzundur ve 1,5 saat sürmektedir.

Tanıma ve değerlendirme aşamaları sonucunda, bireyin metabolizmasının ve vücut kompozisyonunun durumu hakkında edinilen öngörülere ek olarak bireyin biyokimyasal değerleri, tıbbı bir ihtiyacı olup olmadığı değerlendirilir. Bu aşamadan sonra, elde edilen değerlendirmeler kişiye özel beslenme programının planlanması esnasında dikkate alınır. Bu nedenle vücudunuzla ilgili toplanan verilerin değerlendirilmesi, size aktarılması ve programın şekillendirilmesi aşamalarını kapsayan ilk beslenme görüşmesinden önce yaklaşık 45 dakika süren doktor görüşmesi yapılmaktadır.. 

Bu görüşmede de ilk ölçü ve tartı alınıp beslenme ile ilgili genel bilgi verilmesinin yanı sıra, size uygun olan beslenme programı düzenlenmektedir.

Amaç, doğru ve sağlıklı beslenmenin çok önemli bir unsur olduğunu anlatabilmek; beslenme önerilerini zorunluluktan ziyade bir keyif gibi algılamanızı ve uygulamaya koymanızı sağlamaktır. Park Sima'da diyet programları "aç kalmak" ve "yeme yasağı" gibi kavramlardan uzak bir mantıkla planlanır ve uygulamaya konur.

Doğru yemek yemeyi öğrenmek yeni bir dil öğrenmek gibidir. Temelini öğrenmek ve üzerinde sürekli ve ciddiyetle çalışmak gerektirir. Danışmanınız ve sağlık koçunuz olan Park Sima beslenme uzmanları ilk beslenme görüşmesinde bu konular ile ilgili size detaylı bilgi vermektedir.

Kilolarınız ile savaşırken gerçek silahınız; Bilgidir...

Not: İçeriğin Park Sima'ya özel olması nedeniyle güvenlik açısından ilk beslenme görüşmesiyle ilgili detaylı bilgi verilememektedir. Detaylı bilgiyi randevulu ücretsiz ön görüşmelerde alabilirsiniz.

 • Verdiği Kilo :
  28

  Kerim Ateş ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Kerim Ateş Organizasyon

  İzmir'de bir organizasyon firmasında çalışan, yoğun temposu nedeniyle düzensiz hayat sürdüren Kerim Ateş (34) hızlı şekilde kilo alıp sağlık problemleri yaşamaya başlayınca bir yakınının tavsiyesiyle  Park Sima Sağlıklı Zayıflama ve Form Merkezi'ne başvurdu. 

 • Verdiği Kilo :
  48

  Nermin Güvenç ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Nermin Güvenç

  Doğru beslenmeyle 6 ayda 110 kilodan 62 kiloya kadar düşen Güvenç ilk olarak insülin direncini yendi.

 • Verdiği Kilo :
  44

  Levent Özesen ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Levent Özesen İşletmeci

  Belçika’ya gitmek için uçağa bindi. Üçlü koltukların ortasında oturuyordu. Kalkış için son hazırlıkların yapıldığında, hostes yanına geldi ve ek kemer uzatarak takması ricasında bulundu. Sağında ve solunda oturanların bir sıkıntı varmış gibi suratlarını asmasıyla mahcubiyet yaşadı.

 • Verdiği Kilo :
  38

  Dila Taşkaya ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Dila Taşkaya İşletmeci

  Dila Taşkaya, iki doğum sonrası aldığı kiloları ne yapsa, hangi diyetisyene gitse veremedi. Her iki doğumda bedenine yaklaşık 30-35 kilo eklendi.

 • Verdiği Kilo :
  16

  Ufuk Yetişir ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Ufuk Yetişir Avukat

  "90 günde yaşadığım değişim, benim için bir mucize. Son 6 yıldır ciddi kilolarla geziyordum. Her yere elinizde koca bir damacana ile gittiğinizi düşünün... Durumum buydu. Artık her sabah şükrederek uyanıyorum.

 • Verdiği Kilo :
  45

  Selda Geliroğlu ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Selda Geliroğlu Öğretmen

  115 kilodan 70 kiloya düşerek, tam 45 kilo fazlalıktan kurtulan Selda Geliroğlu: Şimdi daha hızlı yürüyebiliyor, merdivenleri soluk soluğa kalmadan çıkabiliyor, çocuğumla çok daha rahat oynayabiliyor, kıyafet alışverişine gönül rahatlığıyla çıkabiliyorum.

 • Verdiği Kilo :
  45

  Devrim Köymen ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Devrim Köymen Opera Sanatçısı

  38 yaşındaki opera sanatçısı Devrim Köymen, doktor ve diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenip daha hareketli bir yaşamı benimseyerek bir yıla yakın sürede tam 45 kilo fazlalıktan kurtuldu.

 • Verdiği Kilo :
  20

  Nuray Özkan ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Nuray Özkan Öğretmen

  Nuray Özkan, Park Sima Sağlıklı Zayıflama Polikliniği'nde, sağlıklı kilo verme sürecinde öğrendiklerini yakınları ile de paylaşınca, kendisinin verdiği 20 kiloya ek olarak, eşi 10, ablası da 5 kilo verdi.

 • Verdiği Kilo :
  20

  Femin Yalçın ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Femin Yalçın Öğrenci

  7 yıldır formunu koruyor 2006 yılında 74.5 kilo ile başladığı diyet programı ile 6 ayda 20 kilo vererek 54.5 kiloya ulaşan Femin Yalçın, bu tarihten itibaren dengeli beslenme alışkanlıklarını sürdürerek formunu korumayı başardı.

 • Verdiği Kilo :
  29

  Uğur Çankaya ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Uğur Çankaya Grafik Tasarımcı

  Fast food düşkünüydü. Bir oturuşta, büyük bir boy pizzayı ya da 12 hamburgeri tek başıma bitiriyordu. Tatlıya düşkünlüğü de cabası. 24 kilo verdi… 20 kiloyu yağdan yaktı…

 • Verdiği Kilo :
  7

  Engin Evren ismi geçen danışanlarımızın onayı dahilinde paylaşılmaktadır.

  Diyetisyen Zayıflama

 • Engin Evren İş Adamı

  Uyku apnesi, kalp çarpıntısı, insülin direnci, kolesterol… Yeme ve içme alışkanlıkları yüzünden pek çok sağlık sorunu olan 54 yaşındaki Engin Evren, iki buçuk ay gibi bir sürede sadece 7 kilo vererek sağlığına yeniden kavuştu…

Diyetisyen Diyor ki


Bir kez çözdürülmüş gıdaları tekrar dondurmayın.

Yandex.Metrica