Skip links

BÖLGESEL İNCELME

ULTHERA
UYGULAMASI

Ulthera Nedir?

Odaklı ultrasound dalgaları kullanılarak cildin 3mm ve 4,5mm altında ısı odakları oluşturulmasına ve bu sayede kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi olmayan bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilir. Ulthera ile 30-45 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana gelir.

Ulthera'nın işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak doktorun çalışma alanı planlayabilmesi için cilt ve cilt altı doku cihazın monitöründe görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde cerrahi olmayan bir “yüz germe” etkisi oluşur.

Uygulamanın diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Ulthera, fokus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Uygulama sırasında neler hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulma öncesinde, uygulama yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir?

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Her tıbbi uygulamada olduğu gibi doktorunuz konu ile ilgili gerekli açıklamaları yapacaktır.

Nasıl bir sonuç beklenmelidir?

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 60-90 gün sonradır. FDA’nın (Amerikan Kalite Standartları Merkezi) yaptığı çalışmalar sonucunda 10 hastadan 9’unda kaş asma uygulamasında gözle görülür bir etki tespit edilmiştir. Bunun sonucunda göz kapağındaki gevşeklikte ve göz çevresi kırışıklıklarında azalma meydana gelmiştir.

Boyun ve yüz bölgesinde uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

Kimler Ulthera uygulaması için uygun adaylardır?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ulthera uygun adaylardır. Düşük kaş yapısına sahip olanlarda kaşların kaldırılması, orta yüz inceltme ve sıkılaştırma, kol altlarında ve üst bacak içlerindeki cildin sıkılaştırılması amacıyla kullanılmaktadır.

Sitemizde deneyimlerinizi kişiselleştirmek amacıyla çerezler kullanılmaktadır.