Skip links

BİZ KİMİZ?

PARK SİMA POLİKLİNİĞİ

HAKKIMIZDA

PARK SİMA POLİKLİNİĞİ

Park Sima Zayıflama Merkezi 1990 yılında Beslenme Uzmanı Gülşen Altın tarafından Kütahya’da kurulmuştur.

19.08.1968 Denizli doğumlu olan Gülşen Altın; ilk, orta, lise ve yüksekokul öğrenimini Almanya’nın Köln şehrinde tamamlamıştır. 1987 yılında Almanya’da Fachhochschule für Gesundheit’ı (Sağlık Yüksekokulu) bitirip, BSA Acedemie de Ernahrungsbrater’de Beslenme Uzmanlığı Eğitimi’ni tamamlayarak Beslenme Uzmanı olmuştur.

1997 yılında faaliyetini İzmir’e taşıyarak Poliklinik ünvanını almış ve doktor, hemşire, diyetisyenler ve hemşirelerden oluşan 20 kişilik bir ekiple 2014 yılına kadar İzmir, Aydın, Denizli ve Söke olmak üzere Ege Bölgesine hizmet vermiştir.

Beslenme Uzmanı Gülşen Altın’ın uzmanlık alanları; insülin direnci, reaktif hipoglisemi, metabolik sendrom ve menopoza bağlı kilo alımlarının tedavisi başta olmak üzere hastalıklara yönelik zayıflamadır.

2014 yılından itibaren faaliyet alanını İstanbul’a taşımış, ekibe katılan kızı Diyetisyen Gökçe Kapçak ile daha geniş bir faaliyet alanıyla Poliklinik hizmetlerine Teşvikiye’de devam etmektedir.

Gökçe Kapçak iki lisans mezunudur. İlk lisansı, Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletme bölümüdür. Hemen ardından Bilim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü bitirerek Diyetisyen ünvanını almıştır. Gökçe Kapçak Functional Medicine of University’de Fonksiyonel Tıp eğitimine devam etmektedir. Gökçe Kapçak’ın uzmanlık alanları kısırlık ve tüp bebek tedavi sürecinde beslenme tedavisi, insülin direnci, reaktif hipoglisemi, polikistik over ve irritable bağırsak sendromu beslenme tedavileridir.

MİSYONUMUZ

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı zayıflama hizmetlerini etik değerler çerçevesinde kalıcı çözümlerle sunan, tıbbi teknolojilerdeki yenilik ve gelişmeleri güvenilir bir ortamda uygulayan sektörün "öncü’" kuruluşudur.

VİZYONUMUZ

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı zayıflama hizmetlerinde, tecrübe ve inovasyon kültürümüzle insanların sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için kusursuz çözümler yaratmak, üyelerimizin yaşam standartını sürekli yükselterek mutlu olmalarını sağlamak, deği̇şimi yöneterek sektörün yeniliklere liderlik eden, ilham veren markası olmak.

01 01

BÜTÜNSEL HİZMET

Park Sima Polikliniği diğer kuruluşlardan ve diyet sistemlerinden farklı olarak zayıflama sürecinde bütünsel hizmet anlayışıyla çalışır.

Öncelik kişilerin kilo alımının nedeninin belirlenmesi, soruna ilişkin bir zayıflama tedavisi planının oluşturulmasıdır.

Bu süreçte sarkmayı önlemek ve dirençli yağ dokusunu hızlıca çözebilmek için FDA Onaylı son teknoloji cihazları kullanılır. Tek seans ya da düzenli takip gerektiren diğer cihazlar ile karın, basen, bacak ve selülit tedavisi, kol inceltme, yüz şekillendirme ve gıdı tedavileri gibi dirençli olan yağ dokusu kırılır.

02 02

GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp)

Diyetisyen Gülşen Altın ve Gökçe Kapçak 2023 yılı itibariyle faaliyet alanlarına GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) uygulamalarını da katmışlardır.

Temel amaç danışanların hastalık tanısı almadan tedavi edilmeleri, kilo almalarına sebep olan hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerinin hızlandırılması, kilo verme süreçlerinin hızlandırılması, kısırlık ve erken menopoz destek tedavisi, anti oksidan kapasitenin arttırılması, anti aging tedavisi, bağırsak problemlerinin giderilmesi ve bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesidir.

Gülşen Altın ve Gökçe Kapçak TV 8’de her Pazar sabahı yayınlanan 10 Years Younger Reality programının Türkiye formatı olan 10 Yaş Genç programında her hafta farklı adayları zayıflatmaya ve inceltmeye devam etmektedirler. Ek olarak Haber Global ekranlarında her cumartesi yayınlanan Çook Yaşa Sağlık programının sunuculuğunu yapmaktadırlar.

Youtube’da Anne Kız Diyetisyenler kanalının da ev sahipliğini yapmaktadırlar.

Zayıflama, bölgesel incelme ve bütünsel sağlık olmak üzere A’dan Z’ye tedavi anlayışıyla çalışan Park Sima Polikliniği bizimle değişenler etiketiyle yüzlerce kişinin değişiminde rol oynamıştır ve sürekli gelişen bilgi ve teknoloji alt yapısıyla sağlığın ve değişimin öncüsü olmak temel hedefidir.

Sitemizde deneyimlerinizi kişiselleştirmek amacıyla çerezler kullanılmaktadır.